EĞİTİM SEMİNERİ: “Gençlerin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”

IMG-20170614-WA0012Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi, 7 ve 8 Haziran 2017 tarihlerinde, Uluslararası Çocuk Merkezi tarafından düzenlenen  “Gençlerin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” adlı eğitim seminerlerine  ev sahipliği yapmıştır. Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen seminerlere kütüphane personeli iki ayrı günde, iki ayrı grup şeklinde katılmıştır.
Seminerin ilk bölümünde, Toplumsal Cinsiyet Uzmanı Burcu Üzümcüler tarafından toplumsal cinsiyet eşitliği, cinsiyete dayalı iş bölümü, dilin cinsiyeti ve cinsiyete dayalı ayrımcılık hakkında bilgiler verildi. Toplumsal cinsiyet rollerine yönelik farkındalığın oluşturulması ve önyargıların aşılması amacıyla kısa uygulamalar yapıldı.
İkinci bölümde, Uluslararası Çocuk Merkezi Üreme Sağlığı ve Hakları Sorumlusu Dr. Ayşegül Esin, dünyada ve Türkiye’de gerçekleşen çocuk istismarı, erken ve zorla evlilikler konusunda bilgiler verdi.
Eğitim seminerleri katılımcıların sorularının cevaplanması, toplum ve birey olarak yapılabilecekler  konusunda  görüşlerin paylaşılmasıyla sona erdi.
Eğitimler sonunda, Kütüphane Müdürü Dr. Ebru Kaya tarafından eğitime katılan kütüphane personeline  katılım sertifikaları verildi.

Bu etkinlikle ilgili daha fazla fotoğraf görmek için Flickr hesabımızı ziyaret edebilirsiniz

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s